Інфузійні насоси
Таке обладнання, як інфузійний насос, призначене для контрольованого та дозованого введення пацієнтам лікарських препаратів, розчинів та поживних речовин. Найчастіше його використовують для внутрішньовенної інфузії, але обладнання можна використовувати для інших способів введення, таких як підшкірний та епідуральний. У багатьох галузях медицини насос інфузійний є незамінним обладнанням, до якого пред'являються високі вимоги функціональності та надійності.
Як працює інфузійний насос
За принципом роботи інфузійний насос медичний може бути двох типів: волюметричний, який також називають інфузором, і шприцевий дозатор. Завдяки широким можливостям обладнання, можна налаштовувати його для введення препаратів у різних дозах протягом певного часу, у тому числі в режимах, недоступних при краплинному методі. Наприклад, інфузійний волюметричний насос може вводити розчини щогодини всього по 0,1 мл.
Волюметричні інфузомати – обладнання з найбільш широкою сферою застосування. Вони здатні подавати розчини по інфузійній лінії такими способами:
- внутрішньовенно, через периферичні та порожнисті вени;
- артеріально через доступні артерії;
- ентерально, коли поживні рідини подаються безпосередньо до ШКТ;
- підшкірно, із введенням через підшкірно-жирову клітковину;
- епідуральний, через епідуральний простір хребта;
- внутрішньокісткова інфузія з подачею безпосередньо в кістковий мозок.
Медичний персонал може задавати низку параметрів процесу: графік, швидкість, дозування. Деякі сучасні апарати здатні самі розраховувати подачу після введення оператором маси тіла пацієнта. Розчини знаходяться у спеціальних резервуарах: бутильованих ємностях чи пакетах. Насос роликовий інфузійний перетискає роликами подачу, точно задаючи дозування та швидкість подачі.
Шприцевий інфузійний насос використовує шприци з розчинами, які підключають до системи. Згідно з заданим графіком, апарат натискає на поршень шприца, здійснюючи інфузію. Інфузійний шприцевий насос – це популярне рішення для короткочасного використання, коли необхідно вводити маленькі дози розчинів.
Що потрібно враховувати при виборі інфузомату
Крім типу апарата, потрібно звернути увагу на низку інших параметрів насоса. Серед них найважливішими можна вважати такі:
- габарити та вага;
- ємність акумуляторної батареї для автономних моделей;
- тип керування функціями;
- особливості системи оповіщення;
- захист від вологи;
- сумісність із різними резервуарами та інфузійними наборами;
- можливість зберігання та передачі інформації;
- інтеграція з інфузійними док-станціями для тривалої безперервної роботи.
Як купити інфузійний насос в Україні
Компанія «Провідіан Медікал» – український постачальник медичного обладнання від провідних світових виробників. Ми пропонуємо якісну та сучасну техніку, вживану в клініках Європи та США, з гарантією та сервісним обслуговуванням на території України. Усі апарати, представлені в каталозі на нашому сайті, пройшли кваліфіковану технічну експертизу та є повністю працездатною медичною технікою, розрахованою на довгі роки роботи. Наші менеджери допоможуть вам правильно вибрати інфузійний насос, ціна якого доступна. Доставка здійснюється по всій території нашої країни.