Кошик
10 відгуків
+380 (73) 988-55-31
+380 (68) 148-71-10
+380 (44) 599-05-19

Види УЗД апаратів: класифікація та влаштування обладнання

Види УЗД апаратів: класифікація та влаштування обладнання

Для проведення діагностики методом ультразвукового дослідження в медицині активно застосовуються УЗД апарати. Вони дозволяють отримати відомості про стан тканин і внутрішніх органів, їх структуру, форму, розташування й розміри. На відміну від комп'ютерної томографії та рентгенографії, ультразвук абсолютно безпечний, нешкідливий. А якщо порівнювати пристрої МРТ та УЗД, то знову ультразвук виграє через меншу вартість. Тому сьогодні такої популярності набула дана техніка, до того ж можна купити УЗД апарат з різними типами датчиків, що дозволить розширити сферу його застосування.

Розглянемо детальніше різновиди та конструктивні особливості обладнання, класи. Ця інформація допоможе зробити правильний вибір техніки.

Види УЗД апаратів – класифікація пристроїв за конструктивними особливостями

Якщо розглядати ультразвукові апарати, види обладнання, то насамперед варто звернути увагу на конструктивні особливості техніки. За цим критерієм виділяється наступна класифікація систем УЗД:

  1. Стаціонарні пристрої – гарантують високу якість візуалізації. Це порівняно велике, важке оснащення, що дає розширені можливості та високу точність дослідження, найчастіше зустрічається у великих медичних центрах. Завдяки великим розмірам стаціонарний УЗД апарат не призначений для переміщення з одного місця в інше, але він дає значно більше можливостей в діагностуванні порівняно із портативними моделями. Конструкція може передбачати багато різних типів датчиків.
                                                                                                                               Стаціонарний УЗД апарат фото
  2. Портативні пристрої – більш компактні, мобільні, можуть проводити дослідження незалежно від місця розташування хворого (коли транспортування пацієнта неможливе). Вони часто автономні, можуть працювати без зовнішнього джерела живлення. Їх можна використовувати під час виїзних оглядів, безпосередньо в польових умовах чи невеликих кабінетах. Але, у порівнянні зі стаціонарними типами, вони можуть бути не такими багатофункціональними, точними, інформативними, як хотілося б.
                                                                                                                                        Портативний УЗД апарат фото

Види УЗД апаратів за класами

Крім конструктивних особливостей виділяють види УЗД апаратів, що ґрунтуються на технічних класах техніки. Від цього критерію безпосередньо залежить якість візуалізації, точність діагностики та функціональність пристрою.

  1. Початковий та середній клас. Початковий тип – це мобільні апарати з 16 каналами, що мають компактні габарити, невелику вагу, видають чорно-білу картинку. Вони використовуються для проведення базової діагностики, але їх комплектація має обмежений набір датчиків та обмежену кількість функцій. Середній клас має ширший функціонал, але коштує теж недорого, використовується в 30% ультразвукової діагностики. Такі види УЗД апаратів підійдуть для невеликих клінік чи приватних медичних центрів.
  2. Високий клас. Використовується для проведення досить складних досліджень, серед яких доплерографія, 3Д реконструкція, еластографія. Це високопродуктивні діагностичні установки, що підтримують 64 канали, мають прогресивні технології оброблення зображення.

Експертний клас – відрізняється тим, що допомагає проводити спеціалізовану та вузькоспрямовану діагностику, куди можна віднести візуалізацію в 3D та 4D проєкціях. Вони підтримують від 64 каналів, в їх конструкції є останні інноваційні технології: об'ємне сканування, еластографія зсувної хвилі, цифрове оброблення даних, широкий набір датчиків, т.п. Найбільшим попитом такі установки користуються в онкології, кардіології, акушерстві, інших напрямах, де важлива висока точність. Вартість їх найвища.

Варто врахувати, що сьогодні технології стрімко розвиваються, впроваджуються в медичне обладнання, що дозволяє збільшити функціонал техніки середнього рівня без зайвих переплат. Але все ж таки УЗД апарати експертного класу – це найпрогресивніше обладнання, що видає найкращий результат.

Основні сфери застосування УЗД апаратів

УЗД апарати Провідіан МедікалАпарати УЗД преміум класу та середнього мають досить широку сферу застосування. Тут можна виділити такі галузі використання:

  • загальна діагностика, профілактичний огляд – необхідні при виявленні патологій внутрішніх органів та тканин, проведення поверхневої діагностики;
  • кардіологія – дослідження стану судин та серця з застосуванням доплера;
  • гінекологія, акушерство – використовуються сканери з контрастною, кольоровою картинкою;
  • гастроентерологія – діагностика органів шлунково-кишкового тракту, черевної або зачеревної порожнини;
  • офтальмологія – використовуються пристрої з технологією мікросканування;
  • ендокринологія – дослідження щитовидної залози;
  • ортопедія – діагностика стану зв'язок, суглобів.

Досить часто ультразвукові пристрої використовуються у ветеринарії для проведення якісної діагностики за станом здоров'я домашніх тварин. Для цього можна придбати спеціальний стаціонарний чи портативний УЗД апарат.

З огляду на широке розмаїття техніки постає питання – як вибрати УЗД апарат, щоб він відповідав фактичному бюджету, призначенню та умовам, в яких відбуватиметься його експлуатація. Серед основних аспектів, які варто врахувати для правильного вибору, слід звернути увагу на мету застосування, класифікацію обладнання за функціональними здібностями, його конструктивні особливості, виробника. Серед технічних характеристик потрібно звернути увагу на якість зображення, типи використовуваних датчиків, наявність додаткових функцій.

Важливе питання – вартість техніки. Якщо є необхідність заощадити, часто покупці звертаються до техніки, що була у вжитку. Це дозволяє отримати бажаний апарат із необхідною функціональністю, але значно дешевше.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner