Кошик
10 відгуків
+380 (73) 988-55-31
+380 (68) 148-71-10
+380 (44) 599-05-19

Датчики УЗД – різновиди, їх особливості та призначення

Датчики УЗД – різновиди, їх особливості та призначення

Серед основних компонентів будь-якого ультразвукового апарату на особливу увагу заслуговують спеціальні датчики, які безпосередньо впливають на функціональні можливості обладнання. За допомогою їх відбувається процес перетворення на звукові хвилі електричних сигналів. Саме вони формують тисячі імпульсів ультразвуку, які пропускають через лінзу, що відповідає за фокусування променя та глибину його проникнення. Відбиваючись від тканин, сигнал передає інформацію про них на датчик.

У продажу сьогодні датчики УЗД представлені в досить широкому асортименті, що дозволить кожному фахівцю підібрати найбільш вдалий вид для конкретного обладнання, сфери його використання. Перед покупкою дуже важливо розібратися з їх основними видами, особливостями та безпосереднім призначенням.

Типи датчиків УЗД – основні різновиди

У продажі є різноманітні типи датчиків УЗД, серед яких можна знайти наступні:

  • лінійні;
  • конвексні;
  • мікроконвексні;
  • фазовані (секторні);
  • ендокавітарні (внутрішньопорожнинні);
  • матричні;
  • кисті (хокейні).

Абсолютно всі види УЗД датчиків мають власні унікальні особливості, призначення, переваги, які обов'язково варто врахувати, перш ніж зупинитися на конкретному варіанті.

Види УЗД датчиків – призначення та особливості

Щоб правильно вибрати комплектуючі, важливо детальніше розібратися в їх різновидах, визначити їхнє призначення, особливості конструкції. У сукупності від цих даних залежать робочі параметри – частота, глибина проникнення променя.

  1. Лінійний датчик УЗД – це пристрій, що знайшов своє активне застосування при обстеженні органів із поверхневим розташуванням, а також суглобів, м'язів, судин. Їхня робота здійснюється в діапазоні частот порядку 5-15 МГц, а сам процес сканування відбувається на глибині до 10 см. Зображення виходить у високій роздільній здатності, гарній якості. Найчастіше такі датчики застосовуються під час обстеження щитовидної залози, судин, поверхневих лімфовузлів.
    Лінійний датчик УЗД фото
  2. Конвексні – підходять для досліджень органів черевної порожнини, таких як нирки, печінка, сечовий міхур. Показники їхньої робочої частоти нижче, а саме 2-7,5 МГц, а сам процес сканування може досягати глибини до 25 см із досить широкою зоною огляду. Найчастіше використовуються тоді, коли потрібно виконати загальну візуалізацію тих структур, які перебувають глибше.
    Конвексний датчик УЗД фото
  3. Мікроконвексні – використовуються для вузькоспеціалізованих досліджень, педіатрії. Їхня відмінність полягає в досить компактних розмірах, що робить процес обстеження для маленьких пацієнтів комфортним. Особливо важливі такі датчики та апарати УЗД в неонатології.
    Мікроконвексний датчик УЗД фото
  4. Фазовані (секторні) – часто використовуються такому напрямку медицини як кардіологія і при вивченні стану головного мозку в новонароджених діток. Тут розміри активної області є досить вузькими, але при цьому надається можливість працювати в різних кутах огляду. У ехокардіографії такий пристрій просто незамінний.
    Секторний (Фазований) датчик УЗД фото
  5. Ендокавітарні (внутрішньопорожнинні) – необхідні при проведенні досліджень, що стосуються проктології, урології, гінекології. Під час обстежень внутрішніх порожнин вони дають змогу отримувати результат із максимальними показниками якості. Особливо це стосується трансректальних, трансвагінальних ультразвукових досліджень, де використовується УЗД вагінальний датчик. З його допомогою можна легко оцінити, в якому стані знаходяться яєчники, матка.
    Внутрішньопорожнинний датчик УЗД фото
  6. Матричні – застосовуються, коли потрібні досить об'ємні зображення, особливо в акушерстві. З їх допомогою можна отримувати досить динамічні тривимірні або чотиривимірні картинки в режимі реального часу. Найбільш доцільними будуть такі прилади під час оцінювання стану плоду, плаценти тощо.
    Матричний датчик УЗД фото
  7. Пензлеподібні, або хокейні датчики – необхідні для дослідження й вивчення важкодоступних місць. Для виконання специфічних завдань вони підходять завдяки досить зручній формі, що нагадує хокейну ключку. Їх можна використовувати для оцінювання стану суглобів або при огляді поверхонь під різними кутами.
    Хокейний датчик УЗД фото

Особливості правильного вибору

Обираючи ультразвукові датчики, важливо керуватися основними критеріями правильного підбору. Серед таких характеристик можна виділити наступне:

  • сумісність – стаціонарний чи портативний УЗД датчик має повністю підходити до конкретної моделі апарату ультразвукової діагностики;
  • частота роботи – для дослідження поверхневих органів підійде висока частота, а для глибинних ці показники мають бути низькими;
  • кут поля зору – вимірюється в градусах, критерій дуже важливий при огляді широких зон;
  • довговічність, матеріали – тут важливо врахувати показники стійкості до частих стерилізацій, багаторазового використання.

Дізнавшись більше про датчики УЗД, види обладнання, критерії вибору, вам буде легше підібрати цю важливу комплектуючу під певну модель апарату ультразвукової діагностики. При належному догляді, правильному користуванні їх термін експлуатації буде збільшено. Тому рекомендується періодично виконувати перевірку на цілісність. Щоб головка датчика не пошкоджувалася, дуже важливо використовувати лише якісні діагностичні гелі.

Компанія Providian Medical – надійний постачальник медичного обладнання від іменитих брендів – пропонує за доступною вартістю придбати б/в техніку. Таким чином ви отримуєте за помірною ціною надійне, багатофункціональне обладнання у відмінному стані, з великим робочим ресурсом, від перевіреного нами та медичними спеціалістами виробника.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner